h Dolar 8,6696 %-0.14
h Euro 10,2975 %-0.14
h Altın (Gr) 498,76 %0,01
h BIST100 1.392,64 %1.16
h Bitcoin 292356 %-5.36644
Balıkesir 26°
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkâri
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • istanbul
  • izmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kahramanmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
a

TFF 1. Lig’de 34. hafta heyecanı

TFF 1. Lig’de yarın tamamlanacak olağan dönem maçlarıyla direkt Üstün Lig ’e yükselecek iki kadronun yanı sıra play-off oynayacak kadrolar ve eşleşmeleri aşikâr olacak.

Birinci 2 kadronun direkt Muhteşem Lig’e yükseleceği, bu takımları takip eden 4 kadronun da play-off’ta Harika Lig’e yükselme gayreti vereceği ligde son 3 sıradaki gruplar da ligden düşecek.

Son hafta öncesinde Akhisarspor, Ankaraspor ve Eskişehirspor’un veda ettiği ligde Üstün Lig’e direkt yükselecek kadrolar yarın oynanacak müsabakaların akabinde belirli olacak.

Adana Demirspor, GZT Giresunspor ve Yılport Samsunspor’un 67’şer puanla sıralandığı tepe uğraşında Adana Demirspor ve GZT Giresunspor yarınki Menemenspor ve Tuzlaspor maçlarını kazandığı takdirde isimlerini Üstün Lig’e yazdıracak.

Puan eşitliği halinde rakiplerinin gerisinde kalacak Yılport Samsunspor’un Harika Lig vizesi alabilmesi için üzerindeki iki ekibi puan olarak geçmesi gerekiyor.

Birinci 3 sıradaki ekipten birisinin play-off uğraşı vereceği ligde 61 puanlı İstanbulspor ve 60 puana sahip Altay play-off oynamayı garantiledi. Play-off oynayacak son takım 57 puanlı Altınordu yahut 55 puana sahip Ankara Keçiörengücü’nden biri olacak.

Play-off yarı final eşleşmelerinde lig üçüncüsü ile altıncısı, lig dördüncüsü ile beşincisi karşılaşacak.

Adana Demirspor

TFF 1. Lig’de son hafta öncesi Muhteşem Lig’e çıkma ihtimali bulunan takımlardan Adana Demirspor, daha evvel 1972-1973, 1986-1987, 1990-1991 ve 1993-1994 dönemlerinde Üstün Lig’e yükselmeyi başardı.

Üstün Lig’den 1994-1995’ten beri uzakta kalan Adana Demirspor’da bu dönem 3. teknik yönetici olarak çalışan Samet Aybaba, 1996-1997’de Kayserispor’u ve 2016-2017’de de Sivasspor ’u Harika Lig’e taşıdı.

Aybaba’nın Kayserispor’u Harika Lig’e taşıdığı dönem GZT Giresunspor Teknik Yöneticisi Hakan Keleş de Kayserispor’da forma giyiyordu.

GZT Giresunspor

En son 1970-1971 döneminde Üstün Lig vizesi alan GZT Giresunspor, 6 dönem çaba ettiği Üstün Lig’de 1976-1977’den beri yer almıyor.

Futbolculuğu periyodunda 1996-1997’de Kayserispor’la, 2005-2006’da Antalyaspor’la Üstün Lig’e çıkan GZT Giresunspor Teknik Yöneticisi Hakan Keleş, bu sefer teknik adamlık mesleğinde bunu başarmak için uğraş edecek.

Yılport Samsunspor

TFF 1. Lig’de daha evvel 7 defa Harika Lig vizesi alan Yılport Samsunspor, en fazla Muhteşem Lig’e çıkan grup pozisyonunda bulunuyor. 1968-1969, 1975-1976, 1981-1982, 1984-1985, 1990-1991, 1992-1993 ve 2010-2011’de Muhteşem Lig’e çıkma başarısı gösteren Samsunspor, daha evvel 30 yıl Üstün Lig’de çaba etti.

Samsunspor’un Üstün Lig’e çıktığı 1990-1991 ve 1992-1993 dönemlerinde kadroda futbolcu olarak yer alan Ertuğrul Sağlam, bu sefer teknik yönetici olarak bunu başarmak isteyecek.

Ligde yarın oynanacak maçların programı şöyle:

18.00 Altay-Royal Hastanesi Bandırmaspor (Bornova Aziz Kocaoğlu)

18.00 Aydeniz Et Balıkesirspor-Altınordu (Balıkesir Atatürk)

18.00 Bursaspor -Ankara Keçiörengücü (Bursa Büyükşehir Belediye)

18.00 Ankaraspor-İstanbulspor (Osmanlı)

20.30 Adanaspor-Yılport Samsunspor (Yeni Adana)

20.30 Tuzlaspor-GZT Giresunspor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

20.30 Menemenspor-Adana Demirspor (Menemen İlçe)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Basketbolda haftanın programı

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.